LKS Pionier Średnia Wieś - strona oficjalna

Strona klubowa

Zegar

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
administracja
status Gadu-Gadu

Zczuba.tv

O klubie


Początki ruchu sportowego w Średniej Wsi sięgają roku 1973, kiedy to został założony Ludowy Zespół Sportowy piłki nożnej. Jego prezesem został Eugeniusz Fedorowiat. Należy nadmienić, że klub nie posiadał własnego stadionu i korzystał gościnnie z piłkarskich boisk Leska, Wołkowyi i Uherzec. Mimo braku dogodnych warunków do trenowania drużyna awansowała kolejno z ligi wiejskiej przez klasę "C", "B", "A" aż do klasy okręgowej, w której spotykała się miedzy innymi z "Sanovią" Lesko. W zespole grali wówczas  :Marek Fedorowiat, Andrzej Fedorowiat, Jerzy Fedorowiat, Jan Fedor, Marek Chytła, Władysław Chytła, Jan Podstawski, Marek Gnap, Marek Roś, Krzysztof Ziembański, Andrzej Ząbkiewicz, Kazimierz Mołczan, Wiesław Wronowski, Krzysztof Mamak, Zbigniew Tchorowski, Zdzisław Matuszewski, Zdzisław Janas i Ireneusz Wronowski. Z powodu braku własnego boiska sportowego klub został rozwiązany w 1987 roku.

W połowie lat 90-tych powstała idea budowy stadionu w Średniej Wsi. Jej urzeczywistnienie stało się troską ówczesnych radnych samorządy gminnego: sołtysa Kazimierza Chytły oraz dyrektora szkoły Janusza Skrajnego. Budowę, Finansowano częściowo z budżetu gminy rozpoczęto w 1998 roku. Dzięki zaangażowaniu kolejnych osób, m.in: Zbigniewa Tchorowskiego- sołtysa nowej kadencji oraz firmy Jana Gieferta "Trans-Las"(wykonawcy prac ziemnych i melioracyjnych) doszło do otwarcia stadionu, które nastąpiło 6 sierpnia 2000r. w obecności przedstawicieli władz miejscowych i gminnych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Średniej Wsi.

Z inicjatywy sołtysa Zbigniewa Tchorowskiego oraz nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Kotyły, 18 lipca 1999r. powstał Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Pionier". Prócz wspomnianych inicjatorów w jego działalność zaangażowało się wielu sympatyków ruchu sportowego. Powołany został zarządu klubu, który w ciągu kilku lat zmienił się w swym składzie personalnym. W ramach klubu działają dwie drużyny piłki nożnej: seniorzy (trener Andrzej Fal) i trampkarze (Dariusz Kotyła) Obydwie drużyny z powodzeniem startują w rozgrywkach piłkarskich odnosząc wiele sukcesów

(Tekst zaczerpnięty z książki "Średnia Wieś- Monografia i Przewodnik" Benedykta Gajewskiego)


    

Ostatnie spotkanie

Tyrawa Wołoska 2:3 Pionier Średnia Wieś
2019-10-27, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Reklama

Pomoc

Chcesz wspomóc nasz klub nr konta: 

62 8642 1012 2003 1201 0272 0001 PBS.SANOK

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Lotnik Ustjanowa 1:7 Bieszczady Jankowce
Zalew Myczkowce 2:2 Nelson Polańczyk
Tyrawa Wołoska 2:3 Pionier Średnia Wieś
Otryt Lutowiska 5:1 Orzeł Górzanka
LKS Czaszyn 7:0 Juventus Poraż
LKS Olszanica 0:5 Gabry Łukowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Pionier vs Łukowe
Ładowanie...

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 130, wczoraj: 430
ogółem: 1 686 684

statystyki szczegółowe