Zczuba.tv

Aktualności

Pionier zwycięża

• autor: @, 2013-05-19 16:27

PIonier pokonał na wyjeździe drużynę Osława Zagórz 3:0 (2:0) i uczynił tym samym milowy krok w kierunku awansu do "B" klasy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli w tym meczu A. Pasieka, T. Fedorowiat i W. Cwenar.

Pionier od początku meczu był drużyną lepszą i co chwilę niepokoił obronę gospodarzy. Wynik spotkania otworzył w 15 minucie A. Pasieka finalizując podanie wzdłuż bramki. Przez chwilę wydawało się że gola nie było ale sędzia liniowy zasygnalizował głównemu, że bramkarz Zagórza wygarnął piłkę już zza lini bramkowej. 10 minut póżniej wynik podwyższył T. Fedorowiat strzelając piętą po zgraniu głową D. Chytły. W drugiej połowie wynik po kontrze  i podaniu Z. Tarnawskiego ustalił wprowadzony po przerwie na boisko W. Cwenar. Jak zawsze zwycięstwo mógłby być wyższe gdyby zawodnicy Pioniera wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje stworzone w tym spotkaniu. Niemoc drużyny gospodarzy która trwała praktycznie przez cały mecz spowodowała frustrację u niektórych zawodników co skończyło się wyrzuceniem z boiska jednego z piłkarzy Zagórza w końcówce meczu za dyskusje z arbitrem. Jego los powinien podzielić także bramkarz który zachowywał się jak bandyta a nie piłkarz, jednak jego chamskie faule bez piłki i prowokacje uszły uwadze sędziego. W przyszłym tygodniu naszą drużynę czeka mecz u siebie z Olszanicą, w przypadku wygranej bez względu na wyniki inych meczy i wynik oststniego meczu z Tyrawą Pionier zapewni sobie awans do "B" klasy.