• autor: pionier, 2013-10-06 20:45

PIONIER ŚREDNIA WIEŚ VS LKS GOLCOWA

4:0 (1:0)

Pionier zwycięża po raz pierwszy po awansie do klasy "B" na swoim boisku.

bramki: Dawid Chytła 29min, Mirosław Fedorowiat 52min,  Marcin Bentkowski 84min (karny) i Przemysław Głuszko 90+1.

więcej w opisie:

W ramach 10 kolejki Pionier podejmował na własnym stadionie LKS Golcowa. Pionier rozpoczynał mecz w nowym ustawieniu i od początku spotkania przejął inicjatywę,próbował stworzyć  sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki lecz defensywa przeciwnika na to nie pozwalała. Mimo stworzonych dogodnych sytuacji Pionier straszył nieskutecznością najpierw K.Giefert otrzymał prezent od obrońców Golcowej ale swojej dogodnej sytuacji  nie wykorzystuje i strzela w sam środek bramki. Z upływem czasu zawodnicy  Pioniera wypracowali sobie dosyć wyraźną przewagę czego efektem była strzelona bramka. W 29 minucie, K. Giefert wrzuca piłę z rzutu rożnego w prost na głowę nabiegającego D.Chytłe a ten precyzyjna główką umieszcza piłkę w siatce, po tej tylko jednej strzelonej bramce pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0  dla Średniej Wsi. Pionier  na drugą połowę przystąpił bez zmian w dalszym ciągu mecz toczył się na wysokim poziomie i na połowie przeciwnika ale ostrzeliwanie bramki przeciwnika raziły naszą nieskutecznością przez M.Bentkowskiego ,D.Chytłe i M.Fedorowita. Ten ostatni w 52 minucie po dokładnym zagraniu przez Gieferta  przystawia tylko nogę i podwyższa wynik na 2-0. W 84 minucie po akcji Ł.Konika faulowany w polu karnym został D.Chytła a M. Bentkowski pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższa wynik 3-0. Kibice zgromadzeni w tym dniu na stadionie już myśleli że wynikiem 3-0 zakończy się to spotkanie lecz się mylili w 85 minucie doskonałą zmianę zrobił P. Głuszko i już w pierwszym kontakcie z piłką w doliczonym czasie i z praktycznie z zerowego konta silnym strzałem w krótki róg bramki podwyższa wynik 4-0 dla Pioniera.W taki oto sposób nasza drużyna przerywa swoją złą passę i ciążące na niej fatum "bez zwycięstwa  na własnym stadionie" ,z nadzieją że najbliższe  wyjazdowe spotkanie w Płowcach też zakończy się wynikiem pozytywnym na korzyść Średniej Wsi .
                                                                                                                                autor : Gumak