Niedziela 14 września godzina 13:00 stadion w Średniej Wsi

Bramka dla Pioniera: D. Chytła 84 minuta rzut karny.

bramki dla gości padły w 76 i 90 minucie.

Spotkanie poprowadzą: Rygiel,  Komański,  Błażejowski

(opis w rozwinięciu)

Pionier przegrał kolejne spotkanie w A klasie ulegając na swoim boisku drużynie z Jasienicy Rosielnej 1:2. Przez całe spotkanie gra była wyrównana i żadna z drużyn nie  potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w 76 minucie goście wykorzystali jeden z nielicznych błędów naszej obrony i chwilę zawahania wychodzącego bramkarza, zawodnik przyjezdnych na pełnej szybkości ominął Namirowskiego i skierował piłkę do pustej bramki. W 84  minucie rzut wolny przed polem karnym wykonywał Głuszko. Nieudane zagranie w uliczkę do obiegającego mur zawodnika Pioniera trafiło pod nogi obrońców stojących w murze, którzy próbując wybić piłkę doprowadzają do zagrania przez jednego z nich  piłki ręką w polu karnym i sędzia dyktuje karnego, którego na bramkę zamienia D. Chytła. Po stracie bramki goście zaostrzają grę i podważają decyzję arbitrów co skutkuje żółtymi kartkami, w tym drugą żółtą dla kapitana który musi opuścić boisko. Z decyzji sędziego niezadowoleni są także kibice gości, a jeden najbardziej podchmielony zachowując się jak przysłowiowy "czereśniak" doprowadza do chwilowego przerwania meczu próbując trafić sędziego ściągniętym z nogi obuwiem i wbiegając na boisko. W 90 minucie grający w dziesiątkę piłkarze Jasienicy wywalczyli rzut wolny przed linią pola karnego. Silny strzał, praktycznie w środek bramki zaskakuje naszego bramkarza i daje gościom prowadzenie (zdjęcie). Po kilku chwilach sędzia kończy mecz i Średnia Wieś znów schodzi z boiska pokonana.