Zczuba.tv

Aktualności

Zwycięstwo i awans w tabeli

• autor: Działacz, 2010-04-26 16:17

W pierwszym meczu wiosennej rundy "C" klasy Pionier Średnia Wieś pokonał na swoim stadionie drużynę Jawornika Czarna 2:0 i wyprzedził go w tabeli awansując na drugie miejsce...

Obydwie bramki zdobył dla gospodarzy Marcin Bentkowski, ustalając wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie. Od początku meczu drużyna Średniej Wsi atakowała i stwarzała  sobie dogodne sytuacje, których nie potrafili jednak wykorzystać słabo dysponowani tego dnia napastnicy. Nie pomogły im nawet szkolne błędy obrońców gości. Na szczęście z pomocą przyszli im pomocnicy, którzy stworzyli i wykorzystali obydwie bramkowe sytuacje. Pierwszy gol padł już w 7 minucie. Po faulu przed polem karnym na P. Bentkowskim do piłki podszedł jego brat i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku obok źle ustawionego muru gości. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 25 minucie finalizując strzałem w okienko rzut karny podyktowany za faul na wchodzącym w pole karne Dawidzie Chytle. Od tego momentu Pionier zaczął spokojnie kontrolować grę aż do ostatnich 15 minut meczu kiedy to dał się zepchnąć do głębokiej defensywy i ofiarnie bronił korzystnego wyniku. Goście stwarzali sytuacje bramkowe jednak trafili na dobrze dysponowanego tego dnia T. Płazę który w kilku akcjach wspaniale uchronił naszą drużynę przed utratą bramki. Na pochwałę zasługuje także linia obronna (oprócz lewego obrońcy, który się za daleko zapędzał) dowodzona przez Bartka Mordarskiego, która w przemeblowanym składzie starała się neutralizować  ataki Jawornika.